Úvod > Škola

Poslání a vize základní školy

My všichni na Základní škole a Mateřské škole ve Spálově chceme dosáhnout toho, aby se v jejím působení skloubily nároky evropského vzdělávání s nejlepšími tradicemi a zkušenostmi českého školství tak, aby byla moderní, otevřenou a přitažlivou školou.

Chceme, aby u nás v obou školách bylo dobře žákům (dětem) i učitelům, abychom školy mohli označovat jako školy rodinného typu. Ve své činnosti se zaměříme především na místní region a ekologickou výchovu. Chceme být prosperující školou moderního stylu.

škola

Cílem je společný zájem - poznávat, prožívat a tvořit v bezpečném prostředí vně i uvnitř školy.

Dále chceme:

1. Poskytovat kvalitní základní vzdělání zaměřené na „aktivní dovednosti“ žáků
  2. Rozvíjet schopnosti žáků
  3. Pomoci žákům se speciálními vzdělávacími potřebami
  4. Podporovat rozvíjení pohybových dovedností žáku ve školních i mimoškolních sportovních aktivitách
  5. Rozvíjet komunikační dovednosti žáků:
    • v mateřském jazyce
    • v cizím jazyce
    • v informačních a komunikačních technologiích
    • v sociálních vztazích

škola

V této činnosti nechceme být jediným článkem. Své místo zde má i výchova v rodině, dětské organizace, masové sdělovací prostředky a další subjekty. Snažíme se důsledně prohlubovat komunitní charakter školy tak, aby byla společenským centrem pro žáky i ostatní veřejnost.

škola

Obě školy jsou otevřené pro všechny a je nutné stavět na tom, co již ve spálovském školství je a dál toto rozvíjet ve spolupráci se všemi aktivními subjekty ve spálovském regionu fungujícími a se všemi rodiči.

škola

Základní škola jako srdce městyse a okolních obcí, je to jejich centrum. Zachování a kvalitní fungování úplné školy je pro městys Spálov priorita, je to nutný předpoklad dalšího rozvoje. Vzhledem k nepříznivému demografickému vývoji, je stěžejní úkol vedení městyse vytvořit pro občany ve Spálově dobré místo pro život, vytvořit kvalitní zázemí pro založení rodiny a výchovu dětí.

škola

Záměrem je ještě více propojit školu a občany městyse např. zřídit ve škole místní informační centrum (tj. sloučit obecní knihovnu, školní knihovnu a archiv). Ještě více spolupracovat s občanskými sdruženími a spolky. Je nutné podřídit vše tomu, aby ve Spálově zůstala plnohodnotná základní devítiletá škola se všemi ročníky 1. a 2. stupně, aby se v průběhu času nemusely třídy na 1. stupni spojovat a byl zajištěn kvalitní výchovně vzdělávací proces po všech stránkách.

Celá škola